Kwi 22 21

PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ – KONKURS POWIATOWY

Dziękujemy młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Płocku i powiecie płockim za udział w konkursie powiatowym „Przywróć naszą Ziemię”. Dla Uczniów wielkie BRAWA. 

Poniżej przedstawiamy relację z dzisiejszego wydarzenia oraz ostateczne wyniki konkursu. Dziś (22.04) w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, odbyło się podsumowanie konkursu „Przywróć naszą Ziemię”, którego koordynatorkami były Panie Justyna Wójcik i Anna Kiełbasa. Na ręce Pana Mariusza Bieńka – Starosty Płockiego składamy serdeczne podziękowania za objęcie patronatem Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Przywróć naszą Ziemię”, zaś Pani Małgorzacie Struzik – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku dziękujemy za pomoc w przygotowaniu konkursu. 

Konkurs miał na celu zainteresowanie młodzieży losami, będącej w coraz gorszej kondycji, naszej planety i miał służyć promowaniu zachowań proekologicznych oraz pogłębianiu wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. 

W dzisiejszym spotkaniu na platformie Teams uczestniczyli organizatorzy, uczniowie i nauczyciele z poszczególnych szkół oraz zaproszeni goście: Pani Katarzyna Struzik – Wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku oraz Pani Agata Sosnowska – Kierownik Działu Rozwoju i Handlu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku. Uczestników wydarzenia powitał dyrektor szkoły – Pan Jacek Kłosiński, a Pani Katarzyna Struzik wygłosiła interesującą prelekcję na temat gospodarowania odpadami oraz zaprezentowała funkcjonowanie Zakładu w Kobiernikach, zachęcając młodzież i nauczycieli do odwiedzenia tego miejsca. 

Wyniki powiatowego konkursu ekologicznego „Przywróć naszą Ziemię”

Kategoria I a (ekozakładka) 

Szkoła podstawowa:

  • I miejsce: Kacper Czarnomski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Staroźrebach 
  • II miejsce: Natalia Koper – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie 
  • III miejsce: Michał Olaszkiewicz – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie 

Szkoła ponadpodstawowa:

  • I miejsce: Klaudia Wolińska- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie 
  • II miejsce: Katarzyna Wierzbicka – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie 

Kategoria I b (ekozabawka) 

Szkoła podstawowa:

  • I miejsce: Julia Tolak – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Staroźrebach 
  • II miejsce: Amelia Owczarek – Szkoła Podstawowa i. A.J. Nowowiejskiego w Słupnie 
  • III miejsce: Julia Kalińska – Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach 

Wyróżnienia: 

  • Igor Mulas – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Staroźrebach 
  • Oskar Mulas – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Staroźrebach 
  • Roksana Lange – Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach Szkoła 

Szkoła ponadpodstawowa:

  • I miejsce ex aequo: Julia Majchrzak – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Laura Burnicka – Zespół Szkół Nr 1 w Płocku 
  • II miejsce: Patrycja Kaźmierczak – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku 
  • III miejsce: ex aequo Anna Koper- Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Krystyna Mazurek Zespół Szkół Nr 1 w Płocku 

Wyróżnienia: 

  • Patrycja Grzelecka – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku 
  • Natalia Śliwińska – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku 

Kategoria II (prezentacja lub film) 

Szkoła podstawowa:

  • I miejsce: Aleksandra Dutkowska – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach 
  • II miejsce: Maja Jaworska – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach 
  • III miejsce: ex aequo Oliwia Zielak – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Nikodem Jasiński – Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Sannikach Wyróżnienie: Maja Marciniak 

Szkoła ponadpodstawowa:

  • I miejsce: Patrycja Grzelecka – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku 
  • II miejsce: Amelia Tarka – III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku 
  • III miejsce: Wiktoria Krajewska – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku 

Wyróżnienie: 

  • Anna Koper – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku 

Kategoria III (test) 

Szkoła podstawowa:

  • I miejsce: Rewak Natalia – Zespół Placówek Oświatowych w Bodzanowie
  • II miejsce: Milena Gąsiorowska – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie 
  • III miejsce: Patryk Kołodziejski – Zespół Placówek Oświatowych w Bodzanowie 

Szkoła ponadpodstawowa:

  • I miejsce: Patrycja Kacprzak – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie 
  • II miejsce: Dominika Jarosz – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie 
  • III miejsce: Adam Walczak – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku 

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA