gru 8 21

„Internacki Klub Wolontariusza” przy Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku liderem mazowieckich wolontariuszy.

XI edycja Konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu rozstrzygnięta.

Bezinteresownie pracują na rzecz drugiego człowieka, niosą pomoc potrzebującym, budują więzi oparte na zaufaniu i solidarności – tacy są wolontariusze z Mazowsza. Ich zaangażowanie i altruizm warto propagować i nagradzać.

W tegorocznej XI edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariuszy”  wśród nagrodzonych w czołówce wolontariuszy z Mazowsza znalazł się „Internacki Klub Wolontariusza” działający przy Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku i uzyskał tytuł „Laureata Mazowieckich Barw Wolontariatu” w kategorii wolontariat grupowy.

Organizatorem XI edycji konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Kapituła Konkursu, powołana przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oceniała pracę pod kątem zaangażowania, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

LAUREATKI: Beata Katarzyna Żakieta, Luiza Korpowska – opiekunki w „Internackim Klubie Wolontariusza”  przy Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Celem wolontariatu jest działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz opieka nad dziećmi niepełnosprawnymi. Klub działa od 14 lat i w tym czasie w ramach stałej współpracy zorganizował wiele akcji i ciekawych inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży, zamieszkujących w Domu Pomocy Społecznej w Goślicach i uczących się w Zespole Szkół Specjalnych w Goślicach. Prowadzą zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe, pikniki, wspólnie czytają książki, organizują imprezy świąteczne oraz podejmują zadania mające na celu przysposobienie do życia. Zaangażowani są także w zbiórki pieniędzy dla potrzebujących, zbierają plastikowe nakrętki czy pluszowe zabawki. Panie opiekunki o swoich wolontariuszach mówią, że „dzielą się tym co mają – dobrym sercem”.

Wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się podczas uroczystej gali wręczenia Nagród Marszałka Województwa Mazowieckiego w dniu  7 grudnia 2021 r. w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie.

Był to wyjątkowy wieczór  pełen wrażeń , emocji, radości oraz ciepłych słów ,podziękowań i gratulacji kierowanych pod adresem naszej wyjątkowej młodzieży z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej.

Wolontariuszy z Internackiego Klubu Wolontariusza reprezentowały nauczyciele – opiekunowie klubu pani Beata Katarzyna Żakieta oraz Luiza Korpowska.

Motto naszych wolontariuszy „gdy poznając te dzieciaki, utwierdzamy się w swoim odwiecznym przekonaniu, że nie ma nic lepszego od wolontariatu jak możliwość podarowania drugiemu człowiekowi tego, co w każdym z nas najcenniejsze – SERCA”.

Laureatom gratulujemy

Relacja „ I Gala Rok Kultury na Mazowszu” z transmisji  live.

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA