gru 22 20

Triumf Błażeja Głowackiego w ogólnopolskim konkursie

16 i 17 grudnia uczeń naszej szkoły, Błażej Głowacki brał udział w finale VII edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii jako reprezentant zwycięskiej drużyny z województwa mazowieckiego. 16 trzyosobowych zespołów wojewódzkich rywalizowało o indeksy oraz roczne stypendia naukowe. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie wyników egzaminów ustnych, prezentacji filmowej oraz jej obrony publicznej. Przebieg konkursu oceniało pięcioosobowe Jury pod przewodnictwem profesora Jerzego Eislera.

1
2
3
4
5
previous arrow
next arrow
1
2
3
4
5
previous arrow
next arrow

Poziom wiedzy wszystkich drużyn był bardzo wysoki, by dotrzeć do finału członkowie drużyn wojewódzkich musieli we wcześniejszych etapach pokonać niemal 3000 innych uczniów z całej Polski. W wyniku panujących obostrzeń spowodowanych rozpowszechnianiem się wirusa COVID-19, gala miała całkiem inny przebieg niż w latach poprzednich. Drużyny, komisja i organizatorzy nie wyjechali, by się spotkać i wspólnie świętować finał. Za to wszyscy zasiedli przy komputerze w instytucjach, szkołach czy domach, by czynnie uczestniczyć w Olimpiadzie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z województwa mazowieckiego w składzie: Błażej Głowacki, Jan Golec, Jakub Grauer. Drugie miejsce przypadło drużynie z województwa łódzkiego, które reprezentowali: Michał Pietrzak, Michał Siedlecki i Patrycja Siwierska. Na podium znalazła się także drużyna z województwa wielkopolskiego, która zajęła trzecie miejsce. Reprezentowali ją uczniowie: Małgorzata Czarnecka, Jakub Marciniak i Sławomir Smolczewski.

Laureaci Olimpiady otrzymają promesy indeksów na studia stacjonarne najlepszych uczelni w Polsce: Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego, Śląskiego, Gdańskiego, Wrocławskiego i Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendium naukowe oraz bony na wybrane przez siebie publikacje naukowe. Nagrodami pieniężnymi oraz publikacjami zostaną uhonorowani też nauczyciele, których podopieczni zostali laureatami. Do szkół, z których pochodzić będą nagrodzeni uczniowie, trafią nagrody rzeczowe w postaci plansz edukacyjnych.

Opiekunem Błażeja w olimpiadzie była pani Zdzisława Rycyk-Lubaś.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności. W tym roku współorganizatorami finału były: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Szczecin, Szczecińska Agencja Artystyczna, Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem Olimpiady jest IPN. Patronatem medialnym wydarzenie objęły TVP Historia, Polska Press Grupa, Radio Gdańsk, Tygodnik Solidarność oraz Onet.

Prezentacja filmowa drużyny z Mazowsza jest dostępna poniżej:

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA