gru 22 20

Triumf Błażeja Głowackiego w ogólnopolskim konkursie

16 i 17 grudnia uczeń naszej szkoły, Błażej Głowacki brał udział w finale VII edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii jako reprezentant zwycięskiej drużyny z województwa mazowieckiego. 16 trzyosobowych zespołów wojewódzkich rywalizowało o indeksy oraz roczne stypendia naukowe. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie wyników egzaminów ustnych, prezentacji filmowej oraz jej obrony publicznej. Przebieg konkursu oceniało pięcioosobowe Jury pod przewodnictwem profesora Jerzego Eislera.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Poziom wiedzy wszystkich drużyn był bardzo wysoki, by dotrzeć do finału członkowie drużyn wojewódzkich musieli we wcześniejszych etapach pokonać niemal 3000 innych uczniów z całej Polski. W wyniku panujących obostrzeń spowodowanych rozpowszechnianiem się wirusa COVID-19, gala miała całkiem inny przebieg niż w latach poprzednich. Drużyny, komisja i organizatorzy nie wyjechali, by się spotkać i wspólnie świętować finał. Za to wszyscy zasiedli przy komputerze w instytucjach, szkołach czy domach, by czynnie uczestniczyć w Olimpiadzie.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z województwa mazowieckiego w składzie: Błażej Głowacki, Jan Golec, Jakub Grauer. Drugie miejsce przypadło drużynie z województwa łódzkiego, które reprezentowali: Michał Pietrzak, Michał Siedlecki i Patrycja Siwierska. Na podium znalazła się także drużyna z województwa wielkopolskiego, która zajęła trzecie miejsce. Reprezentowali ją uczniowie: Małgorzata Czarnecka, Jakub Marciniak i Sławomir Smolczewski.

Laureaci Olimpiady otrzymają promesy indeksów na studia stacjonarne najlepszych uczelni w Polsce: Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego, Śląskiego, Gdańskiego, Wrocławskiego i Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendium naukowe oraz bony na wybrane przez siebie publikacje naukowe. Nagrodami pieniężnymi oraz publikacjami zostaną uhonorowani też nauczyciele, których podopieczni zostali laureatami. Do szkół, z których pochodzić będą nagrodzeni uczniowie, trafią nagrody rzeczowe w postaci plansz edukacyjnych.

Opiekunem Błażeja w olimpiadzie była pani Zdzisława Rycyk-Lubaś.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności. W tym roku współorganizatorami finału były: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Miasto Szczecin, Szczecińska Agencja Artystyczna, Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerem Olimpiady jest IPN. Patronatem medialnym wydarzenie objęły TVP Historia, Polska Press Grupa, Radio Gdańsk, Tygodnik Solidarność oraz Onet.

Prezentacja filmowa drużyny z Mazowsza jest dostępna poniżej:

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA