lut 6 20

„SZALONA PIANA”, CZYLI RYWALIZACJA W QUIZIE MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYM

We wtorek, 4 lutego, przedstawiciele wszystkich klas pierwszych rywalizowali drużynowo w ramach quizu matematyczno-przyrodniczego przygotowanego wspólnymi siłami przez nauczycieli matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Rywalizacja obejmowała kilka etapów, podczas których uczniowie musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i pomysłowością. 

W pierwszej fazie konkursowych zmagań pięcioosobowe drużyny – reprezentujące każdą z pierwszych klas – musiały wykonać i omówić dowolne doświadczenie z dziedziny nauk przyrodniczych. Tu uczniowie mieli okazję, by zaprezentować swoją kreatywność i zdecydowanie sprostali oczekiwaniom jury konkursowego oraz zaciekawili zgromadzoną publiczność. Pośród uczniowskich prezentacji pojawiły się takie jak: „Magiczny balon siłacz”, „Szalona piana”, „Słodki węgiel” czy „Rosnące ciasto”.

Druga odsłona quizu składała się z serii pytań sprawdzających wiedzę z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie główkowali bardzo intensywnie, co oznaczało, że mózgi eksplodowały całą różnorodnością sygnałów chemicznych przekazywanych, za pomocą synaps, między neuronami. Nie trzeba chyba dodawać, że sygnały wysyłane były z zawrotną prędkością i na dodatek w różnych kierunkach geograficznych! Czasami był sukces, a innym razem nie udało się, pomimo wzmożonego wysiłku intelektualnego, znaleźć właściwej odpowiedzi. Jednak zaangażowania nie można było odmówić żadnej drużynie!

Na koniec przyrodniczego maratonu przyszedł czas na zmagania przy kalamburach. Uczniowie musieli zaprezentować za pomocą rysunków hasła przygotowane przez nauczycieli. Czy było łatwo? Spróbujcie sami pomyśleć jak przedstawić takie zagadnienia jak: „Odczynniki chemiczne”, „Globalne ocieplenie” czy „Wilgotne lasy równikowe”. W każdym razie zabawa była przednia!

Po podsumowaniu wszystkich części quizu jury konkursowe ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce przypadło drużynie uczniów z klasy technikum informatycznego na podbudowie gimnazjum. Na drugim miejscu uplasowała się klasa technikum weterynarii na podbudowie gimnazjum, a trzecie miejsce przypadło ex aequo klasie dwuzawodowej technikum gastronomicznego i rolniczego na podbudowie gimnazjum oraz klasie technikum informatycznego po szkole podstawowej.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym quizie matematyczno-przyrodniczym gratulujemy zaciętej, wyrównanej i, co najważniejsze, przebiegającej w duchu fair play rywalizacji!

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA