sty 29 20

BAL STUDNIÓWKOWY ZESPOŁU SZKÓŁ IM. LEOKADII BERGEROWEJ W PŁOCKU

W sobotni wieczór, 25 stycznia 2020 roku, odbyła się wyjątkowa uroczystość – bal studniówkowy Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Był on symbolem pożegnania młodzieży z pewnym etapem życia i zwiastunem nadchodzącej dorosłej przyszłości. W płockiej „Złotej Podkowie” spotkali się tegoroczni uczniowie klas czwartych technikum, ich osoby towarzyszące, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki i pan Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu.
Część oficjalna sobotniej uroczystości rozpoczęła się o godzinie 19.00 przemówieniem dyrektora szkoły pana Jacka Kłosińskiego. „Gdy patrzę dzisiaj na Was, widzę na tej sali już nie tylko młodzież szkolną, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe, prawdziwe życie, młodych ludzi. Nie mogę Wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo codziennych trudności nie rezygnujcie z marzeń. Z całego serca życzę Wam powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Mam nadzieję, że symboliczne 100 dni, które pozostały do egzaminów upłyną w spokojnej atmosferze rzetelnej pracy. Życzę Wam pomyślności, „połamania piór” i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi w wymarzonym kierunku – mówił. Dyrektor dziękował również Powiatowi Płockiemu za codzienne wsparcie w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych, nauczycielom za ich pracę oraz rodzicom za trud wychowania. Wiele ciepłych słów i życzeń popłynęło także podczas wystąpienia władz Powiatu. Pani Iwona Sierocka życzyła tegorocznym maturzystom wspaniałej zabawy, powodzenia na egzaminie maturalnym oraz samych sukcesów na „ostatniej prostej”. Pan Lech Dąbrowski wspominał o prawie stuletnich tradycjach szkoły, nawiązywał do początków jej działalności w Trzepowie oraz zapewnił rodziców, że młodzież trafiła do placówki ceniącej wartości i dobrze przygotowującej uczniów do „dorosłego życia”. W imieniu rodziców wystąpił pan Paweł Orlikowski, który złożył życzenia młodzieży, wspomniał o przygotowaniach do studniówki. Swoje wystąpienie zakończył pięknymi słowami Agnieszki Osieckiej życząc jednocześnie wszystkim wspaniałej, niezapomnianej zabawy.
Młodzież podziękowała gościom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom za codzienną pracę, opiekę i trud nauczania i wychowania wzruszającymi wierszowanymi życzeniami oraz kwiatami. Część oficjalną zakończono tradycyjnym polonezem w wykonaniu młodzieży, dyrekcji i wychowawców. Tym razem tańczono w rytm poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego.
Tej nocy wszyscy bawili się wspaniale, a wspomnienia tej jedynej, niebanalnej i niezapomnianej nocy pozostaną z pewnością na długo w pamięci i na pamiątkowych fotografiach. „Skończyliśmy o pianiu kura, później już tylko… matura”.

previous arrow
next arrow
Slider

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA