sty 29 20

BAL STUDNIÓWKOWY ZESPOŁU SZKÓŁ IM. LEOKADII BERGEROWEJ W PŁOCKU

W sobotni wieczór, 25 stycznia 2020 roku, odbyła się wyjątkowa uroczystość – bal studniówkowy Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Był on symbolem pożegnania młodzieży z pewnym etapem życia i zwiastunem nadchodzącej dorosłej przyszłości. W płockiej „Złotej Podkowie” spotkali się tegoroczni uczniowie klas czwartych technikum, ich osoby towarzyszące, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Iwona Sierocka – Wicestarosta Płocki i pan Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu.
Część oficjalna sobotniej uroczystości rozpoczęła się o godzinie 19.00 przemówieniem dyrektora szkoły pana Jacka Kłosińskiego. „Gdy patrzę dzisiaj na Was, widzę na tej sali już nie tylko młodzież szkolną, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe, prawdziwe życie, młodych ludzi. Nie mogę Wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo codziennych trudności nie rezygnujcie z marzeń. Z całego serca życzę Wam powodzenia na maturze i w dalszym dorosłym życiu. Mam nadzieję, że symboliczne 100 dni, które pozostały do egzaminów upłyną w spokojnej atmosferze rzetelnej pracy. Życzę Wam pomyślności, „połamania piór” i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi w wymarzonym kierunku – mówił. Dyrektor dziękował również Powiatowi Płockiemu za codzienne wsparcie w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych, nauczycielom za ich pracę oraz rodzicom za trud wychowania. Wiele ciepłych słów i życzeń popłynęło także podczas wystąpienia władz Powiatu. Pani Iwona Sierocka życzyła tegorocznym maturzystom wspaniałej zabawy, powodzenia na egzaminie maturalnym oraz samych sukcesów na „ostatniej prostej”. Pan Lech Dąbrowski wspominał o prawie stuletnich tradycjach szkoły, nawiązywał do początków jej działalności w Trzepowie oraz zapewnił rodziców, że młodzież trafiła do placówki ceniącej wartości i dobrze przygotowującej uczniów do „dorosłego życia”. W imieniu rodziców wystąpił pan Paweł Orlikowski, który złożył życzenia młodzieży, wspomniał o przygotowaniach do studniówki. Swoje wystąpienie zakończył pięknymi słowami Agnieszki Osieckiej życząc jednocześnie wszystkim wspaniałej, niezapomnianej zabawy.
Młodzież podziękowała gościom, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom za codzienną pracę, opiekę i trud nauczania i wychowania wzruszającymi wierszowanymi życzeniami oraz kwiatami. Część oficjalną zakończono tradycyjnym polonezem w wykonaniu młodzieży, dyrekcji i wychowawców. Tym razem tańczono w rytm poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego.
Tej nocy wszyscy bawili się wspaniale, a wspomnienia tej jedynej, niebanalnej i niezapomnianej nocy pozostaną z pewnością na długo w pamięci i na pamiątkowych fotografiach. „Skończyliśmy o pianiu kura, później już tylko… matura”.

002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016
017
018
previous arrow
next arrow

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA