paź 12 19

DZIEŃ EDUKACJI

W piątkowe południe w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu. Następnie pani wicedyrektor Elżbieta Milewska przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości podczas pracy w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie wręczyła dyplomy uznania nagrodzonym nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi. Podziękowała także za zaangażowanie w akcję charytatywną: „Paka dla Rodaka” pani Marzenie Markiewicz, pani Wioletcie Róg i przedstawicielowi uczniów – Marcie Rucińskiej. Piątkowa uroczystość była także okazją do podsumowania osiągnięć uczniów. Pani wicedyrektor przypomniała, że w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie osiągnęli sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie (Aleksandra Krauze i Patrycja Pańczyk), Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (Michał Goszczyński). Najlepsi absolwenci (Paulina Morawska, Łukasz Górecki i Maciej Adamski) wpisali się do płockiej „Księgi Chwały”, a Michał Goszczyński został laureatem konkursu „Niezwykły Uczeń”.
    Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków, wręczając zebranym pracownikom szkoły kwiaty.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

W kolejnej części uroczystości głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców pan Robert Maliszewski, życząc nauczycielom satysfakcji z wykonywanego zawodu. Po wystąpieniu Przewodniczącego Rady Rodziców przyszła kolej na część artystyczną, w której to nieco humorystycznie, uczniowie klas pierwszych zaakcentowali tak niezwykle ważny dzień w kalendarzu szkolnym. Zwieńczeniem występu uczniów była piosenka – dedykacja dla pracowników szkoły, w wykonaniu Klaudii Kłys i Kacpra Balcerzaka.
      Piątkowej uroczystości towarzyła wystawa „Powróćmy jak za dawnych lat…” połączona z konkursem dla uczniów. Dwudziestu dwóch nauczycieli i prawników administracji zaprezentowało swoje zdjęcia z dzieciństwa. Zadaniem młodzieży było rozpoznanie kto jest kim. Piątkowej zabawie towarzyszyło naprawdę wiele pozytywnych emocji, a uczniowie wykorzystując wszystkie dostępne możliwości próbowali rozszyfrować kogo przedstawiają stare fotografie.
Oprac. Marzena Markiewicz

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA