wrz 19 19

NIECODZIENNA WIZYTA

Dziś Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej odwiedził niecodzienny gość. W murach naszej szkoły gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Biskupowi Pomocniczemu Diecezji Płockiej towarzyszył ks. Bartosz Szostak oraz ks. Leszek Żuchowski. Obecność tak zacnego gościa była możliwa w związku z odbywającą się we wtorek wizytacją kanoniczną w pobliskiej Parafii św. Maksymiliana w Płocku – Ciechomicach. Gości powitał pan Jacek Kłosiński – Dyrektor Zespołu Szkół. Następnie głos zabrali przedstawiciele uczniów, którzy podziękowali Księdzu Biskupowi za przybycie. Podczas krótkiego spotkania z Dyrekcją, przedstawicielami Rady Pedagogicznej oraz reprezentantami pracowników administracji i obsługi przedstawiono historię szkoły oraz rozmawiano o podejmowanych licznych inicjatywach edukacyjno – wychowawczych, osiąganych sukcesach oraz codziennym szkolnym życiu. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski zwrócił szczególną uwagę na towarzyszące naszej placówce motto: „Wiarą i pracą…”

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Skierował do zebranych słowa wsparcia, wskazując na trud przekazywania wiedzy i prosząc o kształtowanie umysłów i serc młodzieży. Z zainteresowaniem obejrzał znajdującą się na holu wystawę poświęconą 96 – letniej historii szkoły, odwiedził pracownie przedmiotowe, szkolną stołówkę oraz powstały w ubiegłym roku przyszkolny Park Niepodległości. To niecodzienne, ale bardzo serdeczne spotkanie zakończył wspólny obiad oraz trwające jeszcze długo rozmowy. Ksiądz Biskup opowiedział nam o swoich latach szkolnych, pracy duszpasterskiej, a nawet o kilku ciekawostkach dotyczących stroju biskupa. Podziękował zebranym za spotkanie i zaproszenie do odwiedzania naszej szkoły oraz dokonał pamiątkowego wpisu w szkolnej kronice.

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku

ul. Kutnowska 30, 09-402 Płock

e-mail: zsrberg@poczta.onet.pl

Szkoła dla młodzieży

tel/fax: (24) 268-72-74


Szkoła dla dorosłych

tel: (24) 268-96-94

Rozkład dzwonków:

1. 08:00 - 08:45

2. 08:50 - 09:35

3. 09:40 - 10:25

4. 10:35 - 11:20

5. 11:30 - 12:15

6. 12:25 - 13:10

7. 13:25 - 14:10

8. 14:15 - 15:00

Projekt i realizacja strony: Michał Okoński, Mateusz Rybicki, Jakub Mikołajczyk kl. IV Ti (2016-2020) © ZSBERG | 2019

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie ZGODA