IMG_0406.jpgIMG_0412.jpgIMG_0407.jpgIMG_0408.jpgszkpan.jpgIMG_0413.jpgIMG_0414.jpgcontrast3.jpgIMG_0418.jpg

Wypłaty stypendium

Zapraszamy po odbiór Stypendium Starosty Płockiego.Wypłaty stypendium będą odbywały się w dniach: od 20.08.2018 roku.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018_2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018_2019 

3 września godz. 9.00

FESTYN NADZIEJA 2018

„Kto wiele piękna doznał w życiu
ten też powinien wiele
z siebie za to dać”
Albert Schweitzer


    Tradycyjnie w czerwcu młodzież z koła żywieniowego oraz SKKT PTTK TROPOS zajęła się cateringiem na XVII KRAJOWY INTEGRACYJNY FESTYN DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „Nadzieja 2018”. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik.


      Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Alicji Jędrzejak, Marioli Madej, Marii Dobrzenieckiej przygotowali dla uczestników przyjecie w plenerze. Młodzież serwowała potrawy z grilla, tradycyjne kanapki ze smalcem i ogórkiem, napoje, owoce,  no i oczywiście słodycze. Odbył się również pokaz sztuki carvingu. Młodzież z klas I, II, III oraz absolwenci technikum żywienia i usług gastronomicznych z wielką chęcią angażowali się w pomoc niepełnosprawnym.

Zakończenie roku 2017/18

     Uczniowie Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku zakończyli kolejny rok nauki. Pan dyrektor Jacek Kłosiński wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców - panią Ewą Kopycińską oraz wychowawcami wręczyli uczniom wyróżnionym za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i udział w różnego rodzaju konkursach nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 2 tw pod kierunkiem pani Mirosławy Winiarskiej. 

Do zobaczenia we wrześniu.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017- 2018

Zakończenie roku szkolnego  2017/2018 odbędzie się 22 czerwca o godzinie 9:00

 

SUKCES NASZYCH UCZENNIC

      15 czerwca 2018 r. w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu płockiego. Konkurs ten został przeprowadzony przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej na zlecenie Starosty Płockiego p. Mariusza Bieńka.

Miło mi poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces. W kategorii szkoły średnie - krajobraz Klaudia Misztal, uczennica klasy 2 tw zajęła I miejsce. W kategorii szkoły średnie - fauna Paulina Pinkowska, uczennica klasy 1 tw zajęła III miejsce. Dziewczęta w nagrodę otrzymały smartfon i tablet. Gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w kolejnych konkursów .

Opracowała :   Justyna Wójcik

QUIZ MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

         8 czerwca 2018 roku przedstawiciele wszystkich klas pierwszych rywalizowali ze sobą podczas quizu matematyczno-przyrodniczego. Składał się on z 3 części:

 • w pierwszej 5 osobowe drużyny miały za zadanie wykonać i omówić dowolne doświadczenie chemiczne, fizyczne lub biologiczne;
 • w drugiej uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych;
 • trzecią częścią były kalambury dotyczące pojęć matematycznych, chemicznych, biologicznych, fizycznych i geograficznych.

       Uczniowie zaprezentowali jury oraz licznie zgromadzonej publiczności precyzyjnie przygotowane oraz pomysłowe doświadczenia. Pojawiły się m.in.: „Węże Faraona”,, „Ogień! Ogień! Jak ugasić kolegę?” „Czy olej ma gęstość mniejszą od wody?”


       Dodatkową atrakcją było przedstawienie wielu efektownych eksperymentów przez Panią Dyrektor Elżbietę Milewską ( aż cud, że drugie piętro jeszcze stoi).
Moglibyśmy tak oglądać eksperymenty w nieskończoność, ale przyszedł czas na część drugą . Drużyny poradziły sobie świetnie z różnorodnymi pytaniami, a  walka była bardzo  wyrównana. Kalambury natomiast były świetną zabawą, której towarzyszyło dużo śmiechu. Okazuje się, że wcale nie jest łatwo przedstawić np. „Szybkość reakcji chemicznej” czy „Emigrację zarobkową”.
       Ostatecznie, po podsumowaniu wszystkich części zwyciężyła drużyna klasy 1ti, na drugim miejscu uplasowała się klasa 1 tw (zdobywając tylko 1 punkt mniej), trzecie miejsce przypadło klasie 1tg a czwarte klasie 1thr. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za wspaniałą zabawę i walkę fair play.

 Zespół matematyczno-przyrodniczy

SPORT DLA NIEPODLEGŁEJ

      8 czerwca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Piotr Kalinowski, Michał Gromanowski, Paweł Kamiński, Tomasz Osipowicz, Jakub Wasilewski, Emilia Zalewska, Weronika Zdziarska, Paulina Morawska, Natalia Majewska i Ewelina Skierska reprezentowała szkołę w VIII Powiatowej Olimpiadzie Integracyjnej w Gąbinie.

Tegoroczne hasło przewodnie: „SPORT DLA NIEPODLEGŁEJ” nawiązywało do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie rywalizowali w dyscyplinach lekkoatletycznych, takich jak: skok w dal, bieg na 100 metrów, pchnięcie kulą, sztafeta 4x300 metrów oraz w dyscyplinach rekreacyjnych: przeciąganie liny, rowerowy tor przeszkód czy „turbokozak”.

        Najlepsze wyniki osiągnęli:

 • Paweł Kamiński: 1 miejsce w skoku w dal
 • Jakub Wasilewski: 3 miejsce w skoku w dal
 • Paweł Kamiński: 3 miejsce w biegu na 100 metrów

Sztafeta mieszana (4x300 metrów) w składzie: Weronika Zdziarska, Michał Gromanowski, Ewelina Skierska i Piotr Kalinowski zajęła 3 miejsce.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.
 
      Jak informuje Fundacja: "W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbędą się liczne imprezy czytelnicze    - spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, bajkowe parady i festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Tradycyjnie zaczynamy od czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
     W tym roku do akcji przystąpiła również młodzież z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej. Uczniowie działający w Szkolnym Klubie Inicjatyw Twórczych wraz z opiekunami - p. Anną Jeziórską i p. Wiolettą Róg przygotowali inscenizację "Czerwonego Kapturka" dla dzieci z płockiego Miejskiego Żłobka Nr 2.


      W bajkowy świat wprowadziła maluchów nie tylko kolorowa scenografia, bajkowe stroje, ale przede wszystkim rymowana opowieść o Czerwonym Kapturku, jego Rodzicach, Babci, Wilku i Doktorze, który ratuje naszych bohaterów z opresji. Wydarzenia na scenie komentowały dwa wesoły Elfy, a dzielne zwierzątka zaprosiły widzów do wspólnego śpiewu i tańca. Okazuje się, że czytanie znanej bajki z jej słowno - muzyczną inscenizacją sprawiło dzieciom wielką radość, co dało się zauważyć w ich spontanicznych reakcjach, "komentarzach" i śmiechu.

LOGOS AND HOPE, CZYLI „BLISKIE SPOTKANIE Z...”

          18 maja do Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku zawitała czteroosobowa i różnorodna narodowościowo grupa, której członkowie służą na pokładzie misyjnego statku Logos Hope. Statek należy do chrześcijańskiej organizacji Operation Mobilization, posiadającej swoje przedstawicielstwa w 110 krajach świata.

Flagowym projektem realizowanym przez OM jest służba na morzu. Od 1970 roku cztery statki misyjne (Logos, Doulos, Logos II, Logos Hope) odwiedziły w sumie więcej niż 480 portów w przeszło 150 krajach i przyjęły na pokład ponad 46 milionów gości. Obecnie w służbie aktywny jest największy i najnowszy Logos Hope.


       Na pokładzie zamieszkuje międzynarodowy zespół wolontariuszy – misjonarzy. W każdym porcie statek spędza kilka tygodni i w tym czasie realizuje różnorodne projekty ewangelizacyjne i humanitarne. Misjonarze ze statku działają we współpracy z miejscowymi Kościołami chrześcijańskimi, niosąc miłość i nadzieję mieszkańcom odwiedzanego kraju. Statek, jako największa na świecie pływająca księgarnia, jest okazją dla tysięcy ludzi w różnych częściach świata, aby zaopatrzyć się w tanią, dobrej jakości literaturę chrześcijańską i edukacyjną.

          Nasi goście: Amelia Vine (Walia), Mateus Menezes (Brazylia), Yeasel Jo (Korea Południowa) i John Hernandez (Aruba) dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi ze statkiem LOGOS HOPE i planami na przyszłość. Spotkanie było, dla uczniów Zespołu Szkół im. Leokadii Bergeorwej, doskonałą okazją, aby praktykować komunikację w języku angielskim.

DZIEŃ EUROPEJSKI 2018

     17 maja 2018 odbył się Dzień Europejski zorganizowany przez p. Monikę Orzechowską i p. Magdalenę Kijek w ramach projektu „Włącz Myślenie”. W zabawie uczestniczyło siedem 3-osobowych drużyn wytypowanych przez nauczycieli języków obcych. Najpierw uczestnicy obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się m. in. ile jest języków na świecie, z jakiego języka pochodzi powiedzenie „na zdrowie”, co to jest Esperanto, iloma językami władał Jan Paweł II.

Następnie każda drużyna przygotowała plakat pod hasłem „Kto języki obce zna, łatwiej potem w życiu ma.” Kreatywność i talent autorów prac można podziwiać zwiedzając wystawę plakatów w holu głównym szkoły. Finałem spotkania był quiz „O językach”, który uczestnicy rozwiązywali online za pośrednictwem platformy „Kahoot!”. Pierwsze miejsce zajęła Sandra Lewandowska z klasy II tg, drugie Patryk Dąbrowski z klasy II ti, a trzecie Michał Okoński również z klasy II ti. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz gratulacje z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Milewskiej oraz organizatorek.
Opracowanie: Magdalena Kijek

Turniej o Puchar Starosty Płockiego

      W dniu 24.04.2018r.rozegrany został Turniej o Puchar Starosty Płockiego piłki nożnej chłopców. Na malowniczo położonym Orliku przy Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej, który był organizatorem turnieju, z dużym zaangażowaniem rywalizowały drużyny chłopców w wieku gimnazjalnym o trofea Starosty Powiatu Płockiego. Była to już XI edycja turnieju. Wygrała drużyna Szkoły Podstawowej z Iłowa. Gimnazjum numer 12 w Płocku zajęło II miejsce. III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły podstawowej nr 5. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Na zakończeniu Turnieju nagrody wręczył Pan Dyrektor Szkoły Jacek Kłosiński. Najskuteczniejszym zawodnikiem Turnieju okazał się Miłosz Iżewski, a najlepszym bramkarzem Jakub Racki. Dziękujemy wszystkim trenerom i zawodnikom za przybycie i mamy nadzieje, że Turniej przysporzył niezapomnianych wrażeń.


Zapraszamy za rok!

Ostatni dzwonek

     „Przed Wami nadzieje, ale też niepewność i mozolne szukanie drogi oraz prawdy na splątanych ścieżkach życia. Należy przy tym pamiętać, że nie wystarczy iść – trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku…”. Takimi, między innymi, słowami żegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszej szkoły.

Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej, po czterech latach nauki, pożegnali uczniowie następujących klas:

 •  technikum żywienia i usług gastronomicznych (wychowawczynie: Pani Anna Kiełbasa i Pani Michalina Gontarska),
 •  technikum informatycznego i technikum hotelarskiego (wychowawca: Pan Adam Milewski),
 •  technikum weterynarii (wychowczyni: Pani Justyna Wójcik),
 •  technikum rolnictwa i technikum architektury krajobrazu (wychowawczyni: Pani Zdzisława Rycyk-Lubaś).

Absolwentką, która ukończyła szkołę z najwyższą średnią ocen została Michalina Sadłowska z technikum architektury krajobrazu.


      Uroczysty apel był okazją do wręczenia nagród dla uczniów, którzy reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, byli aktywni w kołach zainteresowań i dali się poznać z ponad przeciętnego zaangażowania w życie naszej szkolnej społeczności.

     Absolwenci usłyszeli wiele ciepłych słów od Dyrekcji, przedstawicieli Rady Rodziców, wychowawców i uczniów młodszych klas: „Życzymy Wam wiele szczęścia, satysfakcji, udanych wyborów zakończonych sukcesem, odnalezienia prawdziwej przyjaźni i wartości w życiu oraz zdania egzaminu maturalnego”.

Akademię, przygotowaną przez Panie: Bożenę Dzierżanowską i Mariolę Madej, poprowadzili uczniowie klas trzecich.

WRÓCILIŚMY...

    Piękna, słoneczna, pogoda sprzyjała nam ostatniego dnia wycieczki. W Olsztynie wędrowaliśmy kopernikańskim szlakiem. To właśnie w Zamku Kapituły Warmińskiej mieszkał i pracował słynny polski uczony. Astronomiczna tablica doświadczalna z 1517 roku, wyeksponowana na zamku, została prawdopodobnie wykonana własnoręcznie przez Mikołaja Kopernika. Krótką pogawędkę z astronomem odbyła Pani Elżbieta Milewska. O czym rozmawiali? Zdaje się, że Kopernik został zaproszony na dzień otwarty do naszej szkoły :-).

P4180325 

     Z Olszyna udaliśmy się do Działdowa. Wizyta w Interaktywnym Muzeum Państwa Krzyżackiego pozwoliła nam prześledzić dzieje zakonów rycerskich – głównie krzyżackiego. Poznaliśmy sposoby prowadzenia bitew, uzbrojenie rycerskie, tajniki kuchni zamkowej oraz pozostałe realia życia codziennego mieszkańców zamków i miast średniowiecza. Niektórzy przetestowali skuteczność żelaznych pęt i „zakosztowali” widoku zza zamkowych krat więzienia. Może przydałoby się co niektórych zostawić w okowach na dłużej? Mowa oczywiście o nauczycielach ;-).

 P4180351

     Wróciliśmy do Płocka nieco zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń. Kilka zdjęć z wczorajszego dnia (18.04) wycieczki poniżej.

AKTYWNY WTOREK, CZYLI WARMIŃSKO-MAZURSKICH WOJAŻY CIĄG DALSZY

     Drugiego dnia wycieczki działo się bardzo dużo. A co dokładnie? Jesteście ciekawi? Warmia i Mazury mają bogatą historię. Od średniowiecza, aż po dwudziesty wiek tereny te były miejscem ważnych wydarzeń. W Reszlu mogliśmy posmakować klimatu średniowiecznego miasta. Chlubą miejscowości jest zamek, jedna z rezydencji ostatniego biskupa warmińskiego - Ignacego Krasickiego. To właśnie w Reszlu, na początku XIX wieku, wykonano ostatni wyrok śmierci za czary. Takie to były czasy… W niedalekiej Świętej Lipce zwiedziliśmy barokową bazylikę, gdzie wysłuchaliśmy kilkunastominutowego koncertu muzyki organowej. Sanktuarium jest ważnym miejscem kultu maryjnego, licznie odwiedzanym przez polskich pielgrzymów. Warmia i Mazury były miejscem rozkwitu idei reformacyjnych – luterańskich. Reformacja? Protestantyzm? Chyba było coś o tym na lekcjach historii… Świadkiem czasów sięgających Lutra, Reja czy Kochanowskiego jest kętrzyński kościół ewangelicki św. Jana, który zwiedziliśmy.

Czytaj więcej: AKTYWNY WTOREK, CZYLI WARMIŃSKO-MAZURSKICH WOJAŻY CIĄG DALSZY

ZACZĘŁO SIĘ W POPIELNIE...

     Popielno położone w centrum Puszczy Piskiej, w otoczeniu mazurskich jezior: Bełdany, Mikołajskie, Śniardwy i Wartołty, było pierwszym celem wycieczki uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Pracownicy Polskiej Akademii Nauk, realizujący w Popielnie program ratowania zasobów przyrodniczych, opowiedzieli o swojej działalności i dali sposobność bliskiego spotkania z bobrami, konikami polskimi, jeleniami i żubrobizonem (wyjątkowym okazem hybrydy trójrodzajowej: bizona, krowy czerwonej i żubra).

    Poniedziałkowa (16.04) wizyta na terenie Stacji Badawczej w Popielnie była doskonałym początkiem trzydniowego podróżowania po Warmii i Mazurach. Uczestnikami wyjazdu są uczniowie klas technikum weterynarii, technikum informatycznego, technikum architektury krajobrazu i technikum rolniczego. Opiekunami są Panie: Elżbieta Milewska, Bożena Dzierżanowska, Mirosława Winiarska i Małgorzata Kikolska. Wszyscy serdecznie pozdrawiają i obiecują kolejną opowieść o niezwykłościach Polski północno-wschodniej.

RAJD DO MIEJSC PAMIECI NARODOWEJ

                         tlogo2 2                                                              tlogo2 1


     W kwietniu grupa turystów z SKKT PTTK TROPOS wyruszyła na RAJD  DO MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ. Młodzież zapaliła znicze na CMENTARZU GARNIZONOWYM oraz pomniku poświęconym zamordowanym w czasie II wojny światowej pracownikom cukrowni w Borowiczkach.

Na moście SOLIDARNOŚCI czwartoklasiści  przeszli ( z wynikiem pozytywnym) PRÓBĘ CYTRYNY…  Przy UJĘCIU WODY w GRABÓWCE  grupa poczuła radosny powiew WIATRU NIEPODLEGŁOŚCI!  W Borowiczkach wszyscy zaprzyjaźnili się z ponad 600-LETNIM WOJCIECHEM! Wędrówkę zakończyliśmy śmietankowo- jagodowo! W rajdzie wzięli udział uczniowie z klas: Iż, IIż, IIIż, IVż, IVR, a przewodnikiem naszym była pani Maria Dobrzeniecka. W klasyfikacji szkół średnich grupa z SKKT PTTK TROPOS zajęła II miejsce!

Powiatowy Dzień Profilaktyki pod hasłem „Widzisz, wiesz, słyszysz – działaj. Razem przeciw przemocy”

     „Profilaktyka to spotkanie z drugim człowiekiem w atmosferze życzliwości, empatii i zrozumienia; jest czasem poświęconym innym, w celu przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom. To nadzieja na lepsze jutro.” Tymi słowami profesora Zbigniewa Gasia rozpoczął się Powiatowy Dzień Profilaktyki pod hasłem „Widzisz, wiesz, słyszysz – działaj. Razem przeciw przemocy”, który odbył się 12 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Płocki – Mariusz Bieniek.

      Gości powitał Dyrektor Szkoły Jacek Kłosiński. Iwona Sierocka – Wicestarosta w swoim przemówieniu mówiła m.in. „W naszym powiecie realizowany jest Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020. Jego głównym celem jest zwiększenie skuteczności działań w zakresie przeciwdziałania przemocy
w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska. Przemoc nie może być tematem tabu, trzeba o niej mówić!”

     Gościem specjalnym i głównym prelegentem był Tomasz Majewski – specjalista do spraw przeciwdziałania przemocy ze Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Z procedurą „Niebieskiej Karty” oraz roli Policji w działaniach związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie mówił młodszy aspirant Jarosław Ostrowski z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Uczniowie Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku – Elżbieta Mazurowska i Patryk Pruszkowski zaprezentowali zebranym dziesięcioletnią historię Szkolnego Dnia Profilaktyki. Następnie członkowie Szkolnego Klubu Inicjatyw Twórczych wystawili przygotowany specjalnie na tę okazję spektakl profilaktyczny pt. „Maski”.

Czytaj więcej: Powiatowy Dzień Profilaktyki pod hasłem „Widzisz, wiesz, słyszysz – działaj. Razem przeciw przemocy”

Książkowa liczba π.

    Dzień liczby π okazał się doskonałą okazją do zaprezentowania książek z zasobów naszej biblioteki i zaproszenia do udziału w ciekawym projekcie  ,,Książka ma wiele możliwości, podobnie jak liczba π”. Był to jeden z elementów realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zadanie polegało na ułożeniu jak najdłuższego rozwinięcia liczby π z wybranych okładek książek. Książki te -  zawierające liczby w tytule,  zostały wcześniej wyszukane przez grupę uczniów  w bibliotece szkolnej.  Szlak w rozwinięciu liczby  π przecierała klasa II tw, która  musiała dodatkowo ułożyć kolejne sekwencje  cyfr aż do dwusetnego miejsca po przecinku. Każda z uczestniczących klas otrzymała ogólne zasady działania i taki sam zestaw tytułów. Od pomysłowości uczniów zależało, które okładki wykorzystali do budowania liczby π i w jakiej kolejności je wybrali. Każda grupa opracowała  też własne rozwiązania w zakresie organizacji pracy i podziału ról. Kreatywność uczniów nie miała granic – ile grup, tyle różnych kombinacji  wykorzystania okładek, czego odzwierciedleniem były utworzone „książkowe” liczby π. Najdłuższa  należała do klasy II ti z rozwinięciem do 83 miejsca po przecinku –  gratulujemy!. 


Zadania projektowe realizowane były w klasach: IItw, IIIthi, Iti, IIti, IIItrak, IIItg i  Itg  pod opieką Bożeny Dzierżanowskiej i Anny Kiełbasy oraz  przy współpracy Sylwii Ziembickiej.

RAJD POWITANIE WIOSNY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     W marcu grupa z SKKT PTTK TROPOS uczestniczyła w rajdzie POWITANIE WIOSNY, który odbył się  z okazji 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Młodzież minutą ciszy uczciła pamięć tych, którzy zginęli za wolność ojczyzny oraz zapaliła znicze na CMENTARZU GARNIZONOWYM i  przy PŁYCIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Po wiosenno- zimowej wędrówce wzdłuż WISŁY i rozgrzewce na siłowni, wszyscy z zachwytem podziwiali kompleks zabudowań  STAROKATOLICKIEGO KOŚCIOŁA MARIAWITÓW. Neogotycki charakter świątyni i klasztoru podkreślają ostrołukowe, dwudzielne okna.Następnie przy pomniku BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO I JEGO WOJÓW przypomnieliśmy sobie historię najstarszego miasta na Mazowszu („cudze chwalicie swego nie znacie…”).

Na STARYM RYNKU w Płocku rozpoznawaliśmy, znane nam z historii style architektoniczne. Przewodnik PTTK pani Maria Dobrzeniecka przy SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, opowiedziała nam historię objawień siostry Faustyny w Płocku. Na zakończenie spaceru zwiedziliśmy BAZYLIKĘ KATEDRALNĄ. Podziwialiśmy nie tylko DRZWI PŁOCKIE, polichromię, ołtarze, ale także odnowioną KAPLICĘ KRÓLEWSKĄ oraz najnowsze epitafium poświęcone ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM. Temperatura zimowa na rajdzie spowodowała, że wędrówkę zakończyliśmy przy gorącej herbacie… Na rajdzie z okazji 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI grupa z SKKT PTTK TROPOS zajęła w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zaszczytne II miejsce! W rajdzie wzięli udział uczniowie z klas: IIż, IIi, IIIż, IIIh pod opieką pani Joanny Wróblewskiej oraz przewodnik PTTK pani Marii Dobrzenieckiej.

 

Życzenia Świąteczne

swieta

WSPOMNIENIE O LEOKADII BERGEROWEJ

     Uczniowie i nauczyciele (Panie: Anna Kiełbasa, Marzena Markiewicz i Katarzyna Pomorska) przygotowali apel upamiętniający postać Leokadii Bergerowej, w 85 rocznicę śmierci założycielki i patronki szkoły.

Nasi uczniowie – reprezentanci każdego typu zawodu – mogli zmierzyć się w quizie wiedzy o Leokadii Bergerowej. Organizatorzy konkursu przygotowali dla uczestników pamiątkowe dyplomy.

W trakcie apelu przypomniano tekst roty ślubowania z 1929 roku, gdzie padają ważne słowa: „przez solidną naukę i pracę służyć będziemy całej naszej umiłowanej Ojczyźnie”.

III TARGI EDUKACYJNO–ZAWODOWE

     Z myślą o uczniach, którzy wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi zawodowej Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku zorganizował III Targi Edukacyjno–Zawodowe ,,Bieg do przyszłości”. Targi zostały objęte  honorowym patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka.

W czwartkowe przedpołudnie, 22 marca 2018 roku, uczniowie klas trzecich i czwartych mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół wyższych i policealnych oraz instytucjami pośredniczącymi oferty pracy.

Zebranych gości powitał dyrektor szkoły Jacek Kłosiński, dziękując jednocześnie za przyjęcie zaproszenia. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał pan Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu, kierując do młodzieży życzenia sukcesów podczas egzaminów maturalnych oraz podjęcia właściwej decyzji, dotyczącej ich przyszłości zawodowej.

Po oficjalnych powitaniach głos zabrała pani Anna Sulkowska, doradca zawodowy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku. Przybliżyła uczestnikom Targów kilka faktów dotyczących wyboru kierunku studiów oraz zwróciła uwagę na pracę zawodową, którą wykonujemy przez większość swojego życia. W związku z tym, należy wybrać taki zawód, który przyniesie satysfakcję i zadowolenie.

O zabranie głosu poprosiliśmy również panią Ewę Arendarską, mamę naszej obecnej uczennicy klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych. Przybliżyła ona zebranym ścieżkę swojej kariery zawodowej, a także zachęciła do realizacji pasji i zainteresowań, podkreślając, że na początku może okazać się to trudne. W dalszej części zaprezentowała również swoje produkty.

Ważnym elementem spotkania był pokaz przygotowany przez studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Przedstawicielki uczelni zaprezentowały, przy pomocy nowoczesnych materiałów dydaktycznych, krótki pokaz wywoływania porodu, zaś w kolejnej części, sprawdziły wiedzę naszych uczniów z zakresu anatomii człowieka, posługując się podczas prezentacji fantomem.

Czytaj więcej: III TARGI EDUKACYJNO–ZAWODOWE

Turniej Gier Komputerowych „League of Legends”

       21 marca 2018 roku w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbył się Turniej Gier Komputerowych „League of Legends”.

Do turnieju zgłosiło się 27 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz lokalnych, złożonych z uczniów szkoły - gospodarza zawodów. Zakwalifikowano 16 zespołów, a zacięta rywalizacja trwała do późnych godzin wieczornych. W szkole gościło ponad stu uczniów z opiekunami, trenerami i obserwatorami.

Wyniki rywalizacji były następujące:

 • I miejsce - drużyna OverKill Masters ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku,
 • II miejsce - drużyna Nokia 3310 ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku,
 • III miejsce – drużyna KiedyśToByło ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku.

Wysokie lokaty zajęły również drużyny z gimnazjum w Gąbinie oraz ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi w Łącku, Blichowie i Nowej Górze.

Koordynatorem turnieju był Pan Adam Milewski przy współpracy z Panem Krzysztofem Omińskim i Panem Marcinem Głowackim. W obsłudze technicznej pomagali uczniowie technikum informatycznego Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

MATEMATYCZNA RYWALIZACJA

     14 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie matematycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

W rywalizacji wzięło udział 15 trzyosobowych drużyn (dwie z naszej szkoły), które zmierzyły się w przeróżnymi zadaniami i łamigłówkami.

Zespół w składzie Michał Górecki klasa III thi, Michał Pyrzak klasa I ti, Daniel Dombrowski klasa I ti zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy drużynie z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Bożena Dzierżanowska.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies