IMG_0408.jpgIMG_0413.jpgIMG_0407.jpgIMG_0418.jpgszkpan.jpgIMG_0406.jpgcontrast3.jpgIMG_0414.jpgIMG_0412.jpg

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Z okazji Narodowego Święta Niepodległości spotkaliśmy się na uroczystym apelu, którego myślą przewodnią było hasło: „Wolność to dar i zobowiązanie”.

Tegoroczny apel poświęcony był kobietom, które przez stulecia udowadniały, że w wielu życiowych sytuacjach radzą sobie nie gorzej niż mężczyźni. W warunkach ekstremalnych, w obronie Ojczyzny, zdolne były poświęcić swoje mienie, zdrowie, a nawet życie.


    Minione pokolenia mężczyzn i kobiet płaciły wielką cenę, abyśmy mogli cieszyć się wolnością jako naród. Żyjemy w wolnym państwie, które pozostawało marzeniem tych, którzy doświadczali zaborów, okupacji czy komunistycznego reżimu. Pamiętając Polakach i Polkach, którzy wytyczyli dla nas szlak wolności, przyjmujmy tę wolność jako cenny dar i zobowiązanie. Zobowiązanie do kształtowania naszej rzeczywistości tak, aby nasz świat, ten bliski – codzienny – i ten nieco dalszy, był coraz lepszym miejscem do życia.

Część artystyczną apelu przygotowała Pani Monika Orzechowska z uczennicami technikum.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies