szkpan.jpgIMG_0412.jpgIMG_0408.jpgIMG_0418.jpgIMG_0406.jpgIMG_0413.jpgIMG_0414.jpgIMG_0407.jpgcontrast3.jpg

ZAJĘCIA W STAJNI

      W dniach 21-25 października uczniowie klas I, II oraz III, w zawodzie technik rolnik, uczestniczyli w zajęciach praktycznych z „Prowadzenia produkcji zwierzęcej” zorganizowanych na terenie stajni w Borowiczkach-Pieńkach przez nauczyciela – Marka Mokosa.

Dla większości uczniów był to pierwszy w życiu kontakt z końmi. Podczas ćwiczeń omawiane były zagadnienia związane z chowem i hodowlą koni, w szczególności: rasy i maści, warunki utrzymania, żywienie, rozród, pielęgnacja zwierząt i sprzętu. Młodzież miała także okazję do bezpośredniego kontaktu z końmi, uczestniczyła w ich pielęgnacji i karmieniu. Szczególne podziękowania kierujemy do Małgorzaty i Piotra Nowaczuk - właścicieli stajni – za możliwość przeprowadzenia zajęć z końmi, za dużą dawkę wiedzy praktycznej przekazanej młodzieży, a przede wszystkim za wyrozumiałość, cierpliwość oraz miłą i życzliwą atmosferę.
- Marek Mokos.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies