IMG_0408.jpgIMG_0406.jpgIMG_0418.jpgszkpan.jpgIMG_0412.jpgIMG_0414.jpgIMG_0407.jpgcontrast3.jpgIMG_0413.jpg

INTEGRACYJNA WĘDRÓWKA DO ŁĄCKA

        Grupa uczniów pierwszych klas (1Pi i 1tw) pod czujnym okiem wychowawców (Pani Justyna Wójcik i Pan Piotr Syska) wyruszyła leśnym szlakiem do Łącka. Celem wyprawy była siedziba Nadleśnictwa Łąck i znajdująca się tam izba edukacji przyrodniczej. Przewodnikiem po leśnych ścieżkach był Pan Krzysztof Kamiński, który potraktował wędrówkę jako trening przed zbliżającą się (19.10) rywalizacją, na dystansie ponad 60km, na terenie Mierzei Kurońskiej. Taka pasja, cóż począć…

   Trasa wiodła w otoczeniu mieniących się barwami jesieni drzew, a blisko dwugodzinny spacer został spożytkowany na miłe rozmowy i poszukiwanie grzybów. Uczniowie, od czasu do czasu, zaskakiwali nauczycieli swoją dociekliwością. Z ich ust padały pytania: „Daleko jeszcze?”, „A daleko jeszcze?”, „Jak długo jeszcze?”… A nauczyciele starali się ze wszystkich sił, by nie pozostały one bez odpowiedzi. Wszak nie godzi się nauczycielowi zostawić uczniów w stanie niewiedzy…


     I tak, zachwycając się pięknem jesiennego lasu, zbierając i fotografując grzyby, wśród rozmaitych tematycznie rozmów, udało się dotrzeć do Łącka. Korzystając z fachowej opieki pracownika Nadleśnictwa młodzież wysłuchała pogawędki o lesie i jego mieszkańcach. A na koniec było ognisko. Ubogacona w wiedzę i posilona, pieczonymi w ogniu kiełbaskami, grupa wróciła szczęśliwie do szkoły. A uczniowie snują już plany na kolejne wyprawy, wycieczki i wyjazdy edukacyjne, których z pewnością nie zabraknie w tym roku szkolnym.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies