szkpan.jpgIMG_0414.jpgcontrast3.jpgIMG_0412.jpgIMG_0408.jpgIMG_0406.jpgIMG_0413.jpgIMG_0407.jpgIMG_0418.jpg

TYM RAZEM O ŚWIĘTOŚCI...

      Członkowie Szkolnego Klubu Inicjatyw Twórczych wraz z opiekunem – panią Anną Jeziórską i panią katechetką Barbarą Stankowską uczestniczyli w VII przeglądzie etiud teatralnych o Świętych i Błogosławionych „ZWYKLI – NIEZWYKLI”.

    Przegląd etiud towarzyszył Tygodniowi Kultury Chrześcijańskiej. Organizatorami była Książnica Płocka i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Płockiej. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął biskup Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej. W siedzibie Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” swoje spektakle zaprezentowało aż 12 zespołów. Nasza grupa przedstawiła etiudę poświęconą życiu ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona harcerzy. Na kilkunastominutową etiudę złożyły się fragmenty pamiętnika ks. Frelichowskiego, połączone ze wspomnieniami bliskich, pokazem multimedialnym oraz przeplatane harcerskimi piosenkami.


Na scenie wystąpili:
Ks. Stefan Wincenty Frelichowski - Kuba Raczyński
Matka - Patrycja Pańczyk
Ojciec - Bartosz Gąbiński
Mały Stefan Frelichowski - Filip Babecki
Więźniowie obozu w Dachau - Oliwia Zaborowska, Klaudia Borowska, Grzegorz Pietrzak
Harcerka - Aleksandra Krauze
Harcerz - Karol Marecki
Anioł - Angelika Rzepnikowska

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies