IMG_0418.jpgIMG_0406.jpgIMG_0407.jpgIMG_0412.jpgIMG_0414.jpgIMG_0413.jpgIMG_0408.jpgszkpan.jpgcontrast3.jpg

POLSKO-FIŃSCY ODKRYWCY SMAKÓW MAZOWSZA

      W październiku przedstawiciele młodzieży ze SKKT PTTK TROPOS uczestniczyli w międzynarodowym projekcie współpracy LGD AKTYWNI RAZEM „HESTIA- dziedzictwo kulinarne i przyrodnicze dla turystyki i tożsamości”. W kilkudniowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele LGD oraz młodzież z Polski i Finlandii. Uczestnicy zwiedzili Łąck, zamek w Gostyninie, pałac w Sannikach, Muzeum Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Muzeum Miejskie w Serocku, skansen w Kuligowie. Julka, Kuba i Maciek wraz z innymi uczestnikami projektu poznali historię olenderskich osadników oraz zrozumieli znaczenie powiedzenia :”proste jak budowa cepa…”. Oprócz przyjemności zwiedzania urokliwego Mazowsza młodzież uczestniczyła w różnorodnych warsztatach produkcji chleba, serów, powideł, pyzuchów oraz innych potraw polskich. Podczas wspólnej pracy bariera językowa szybko zniknęła. Liczyła się wspólna pasja odkrywania produktów i potraw regionalnych. Istotnym elementem spotkania były również polsko- fińskie zmagania językowe, co wywoływało często gromkie salwy śmiechu… Uczestnicy mogli zapoznać się także z odkrywaną na nowo kuchnią olenderską. Spotkanie odbyło się dzięki LGD AKTYWNI RAZEM.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies