IMG_0407.jpgszkpan.jpgIMG_0418.jpgIMG_0413.jpgcontrast3.jpgIMG_0412.jpgIMG_0414.jpgIMG_0408.jpgIMG_0406.jpg

SPOTKANIE Z NAUKĄ POPRZEZ ODKRYWANIE I DOCIEKANIE NAUKOWE

      28 marca 2019 r. w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbył się I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Spotkanie z nauką poprzez odkrywanie i dociekanie naukowe”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Zebranych gości powitał Pan Dyrektor Jacek Kłosiński, dokonując jednocześnie oficjalnego otwarcia konkursu.
     Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum. Zadaniem dwuosobowego zespołu było wykonanie eksponatu do wielokrotnego użytku, w celu lepszego zapamiętywania, zrozumienia, odkrywania praw, zjawisk przyrodniczych i matematycznych.
      Barwne doświadczenia z użyciem czerwonej kapusty w wykonaniu uczennic klasy II Technikum Weterynarii: Zuzanny Strzelczak i Renaty Kamińskiej z  Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku pod kierunkiem Pani Justyny Wójcik przeniosły nas w świat nauk przyrodniczych poprzez dociekanie i odkrywanie naukowe. Uczestnicy konkursu dzięki wspaniałym pokazom naukowym sprawili, że każdy z nas mógł wybrać się w niezapomnianą podróż poprzez świat nauk przyrodniczych.
     Młodzi odkrywcy zabrali nas nie tylko w podróż po Wszechświecie, ale także zapoznali  się z budową komórek, szkieletem człowieka, elektromagnesem, budową atomu, erupcją wulkanu, budową skóry człowieka, zaćmieniem Księżyca, układem okresowym pierwiastków i światem niesamowitej iluzji.


Wręczenie nagród poprzedził pokaz naukowy z ciekłym azotem w wykonaniu uczniów Marty Rucińskiej, Natalii Uzarskiej, Michała Goszczyńskiego członków Koła Chemicznego Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, pod kierunkiem Pani Elżbiety Milewskiej.
NAGRODY I PODZIĘKOWANIA z udział w konkursie wręczył Pan Dyrektor Jacek Kłosiński i Pani Elżbieta Milewska.

  • I MIEJSCE– Amelia Chełkowska, Krystian Gzowski - Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Władysława Szafera w Płocku (Gimnazjum)
  • II MIEJSCE– Oliwia Kamińska, Agnieszka Mikołajczewska – Szkoła podstawowa Nr 14 im. Władysława Szafera w Płocku
  • III MIEJSCE- Julia Skrzeczkowska, Mikołaj Hain - Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku

WYRÓŻNIENIE- Eryk Cholewiński, Karol Kwiatkowski - Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Władysława Szafera w Płocku
NAGRODY SPECJALNE DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. LEOKADII BERGEROWEJ W PŁOCKU otrzymali:

  • Weronika Ostrowska, Natalia Szczutowska - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie
  • Vanessa Boxberger, Maja Dobies- Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego
  • Jan Dubielak, Igor Brochocki - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie.

NAGRODA SPECJALNA WICEDYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. LEOKADII BERGEROWEJ W PŁOCKU powędrowała do: Pauliny Przybyszewskiej, Kacpra Rachubińskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Nowym Kamieniu.

Dziękujemy uczestnikom i nauczycielom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.
Na ręce Pana Mariusza Bieńka– Starosty Płockiego, składamy serdeczne podziękowania za objęcie patronatem I Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Spotkanie z nauką poprzez odkrywanie i dociekanie naukowe”, który odbył się w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocki, zaś Pani Małgorzacie Struzik- Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku, za pomoc w przygotowaniu konkursu.
     Koordynator konkursu: Elżbieta Milewska, Elżbieta Łakomy, Anna Kiełbasa, Justyna Wójcik.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies