IMG_0406.jpgIMG_0413.jpgIMG_0407.jpgIMG_0414.jpgIMG_0418.jpgIMG_0412.jpgszkpan.jpgcontrast3.jpgIMG_0408.jpg

VIII edycja konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa…”

      Już po raz ósmy uczniowie szkół z Płocka oraz powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego wzięli udział w konkursie „Mnie ta ziemia od innych droższa…”. Myślą przewodnią tegorocznej edycji były słowa z wiersza Władysława Broniewskiego: Oto mi serce pęka w dalekich i obcych stronach.

     Organizatorami konkursu są Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku oraz Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Józefa Hallera w Płocku. Konkurs pod patronatem Starosty Płockiego i Prezydenta Miasta Płocka ma na celu propagowanie twórczości Władysława Broniewskiego. Wśród kategorii konkursowych są: tłumaczenie wiersza płockiego poety na języki angielski, niemiecki, włoski i francuski, esej interpretacyjny, słuchowisko inspirowane poezją Broniewskiego oraz piosenka poetycka. W konkursie wzięli udział uczniowie z 14 szkół płockich.

I miejsce za tłumaczenie na język niemiecki wiersza Władysława Broniewskiego zdobyła uczennica naszej szkoły Daria Długołęcka z klasy 1 Ti.
      Gratulujemy.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies