IMG_0406.jpgIMG_0418.jpgIMG_0413.jpgIMG_0407.jpgszkpan.jpgIMG_0408.jpgIMG_0414.jpgIMG_0412.jpgcontrast3.jpg

MISTRZ NIEMIECKIEJ GRAMATYKI

     W środę 27 lutego uczennice klasy III TW kolejny raz brały udział w konkursie z języka niemieckiego "Grammatikmeister", czyli"Mistrz Gramatyki ".Organizatorem konkursu jest XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem ma Marszałek Województwa Mazowieckiego. Natomiast patronat medialny nad konkursem ma nauczycielka , metodyk języka niemieckiego Pani Anna Życka.
Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy dotyczącej gramatyki języka niemieckiego oraz wzbudzanie w uczniach rywalizacji prowadzącej do osiągnięcia jak najlepszych wyników.
Konkurs składa się z dwóch etapów: pierwszego - szkolnego i drugiego - finału w siedzibie Organizatora w Warszawie. Uczennice naszej szkoły napisały test pierwszego etapu i czekają na wyniki do 11 marca. Trzymamy kciuki za Natalię, Olę i Klaudię oraz czekamy na  ogłoszenie wyników. Drugi etap odbędzie się 22 marca.

Opracowała:Jolanta Żabka - nauczyciel języka niemieckiego

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies