szkpan.jpgIMG_0408.jpgcontrast3.jpgIMG_0418.jpgIMG_0413.jpgIMG_0414.jpgIMG_0407.jpgIMG_0406.jpgIMG_0412.jpg

MATEMATYKA I ZABAWA? WŁAŚNIE TAK!

      11 marca, w naszej szkole, odbył się finał XV edycji konkursu matematycznego Wesoła Logika.

Celem konkursu jest rozbudzanie zamiłowania do łamigłówek matematycznych, logicznych i liczbowych oraz pokazanie, że matematyka to nie tylko trudne twierdzenia, zawiłe rachunki i przekształcenia, ale także... MIŁA ZABAWA (a kto by tej oczywistości się sprzeciwił, tego nauczycielki matematyki wzywają do walki na twierdzenia i przekształcenia, wzory i obliczenia, pierwiastkowanie i potęgowanie, całki i różniczki, funkcje kwadratowe i liniowe, wielomiany i dwumiany, sinusy i cosinusy... aż do ostatniego tchu).

W finale wzięło udział 22 uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Panie: Bożenę Dzierżanowską i Annę Kiełbasę.

Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 14 marca br. na uroczystym apelu z okazji Dnia Liczby Pi (π).

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies