IMG_0408.jpgcontrast3.jpgIMG_0407.jpgIMG_0413.jpgIMG_0414.jpgIMG_0412.jpgIMG_0406.jpgszkpan.jpgIMG_0418.jpg

"DREIMAL DEUTSCH"

     W dniu 11 stycznia br. 16 uczniów z klas: 2 TW, 3 TW i 3 Ti pisało test etapu szkolnego Mazowieckiego Konkursu Wiedzy Realioznawczej o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego  "Dreimal Deutsch". Konkurs jest organizowany corocznie przez: Instytut Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz głównego partnera konkursu Wydawnictwo Nowa Era.
    To już siódma edycja konkursu, którego celem jest  między innymi rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu realioznawstwa krajów niemieckiego obszaru językowego a także rozwijanie kompetencji lingwistycznej i interkulturowej uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
    Konkurs jest przeprowadzany po raz drugi w naszej szkole i cieszy się już dużą popularnością. Obejmuje on 3 etapy, które odbywają się w języku niemieckim. Test składa się z 25 pytań zamkniętych. Uczniowie z największą liczbą punktów zostaną zakwalifikowani do II etapu, który odbędzie się 21 marca.
Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.
Opracowała Jolanta Żabka

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies