IMG_0418.jpgIMG_0414.jpgszkpan.jpgIMG_0406.jpgIMG_0408.jpgIMG_0407.jpgIMG_0412.jpgcontrast3.jpgIMG_0413.jpg

III SPOTKANIE INTEGRACYJNE SZKOLNYCH KLUBÓW WOLONTARIUSZA

      Dziś w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku świętowano Dzień Wolontariusza. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali uroczysty apel oraz refleksyjny montaż słowno - muzyczny pt. "Dziewczyna z Aniołami". Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza „Jestem dla innych” Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyło się również III Spotkanie Integracyjne Szkolnych Klubów Wolontariusza. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wolontariatu ze Szkolnego Klubu Wolontariusza Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, "Klubu Ośmiu - młodzieżowy wolontariat" Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie (pani Kamilla Krakowska, pani Marzena Sosińska), Internackiego Klubu Wolontariusza Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku (pani Katarzyna Żakieta i pani Luiza Korpowska) oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza "Młodzi Aktywni" Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach (pani Anna Walczak i pani Ewa Przybylska).
     Gości powitał pan Jacek Kłosiński - dyrektor ZS im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Za bezinteresowną pracę  na rzecz innych podziękowała wolontariuszom w dniu ich święta pani Iwona Sierocka  - Wicestarosta Płocki. Symbolem docenienia pracy wolontariuszy i ich opiekunów były również upominki, które w imieniu Starosty Płockiego pana Mariusza Bieńka wręczyła pani Małgorzata Struzik - Dyrektor Wydziału Kultury, Edukacji i Spraw Społecznych.


     Drugą część spotkania - "Turniej Wolontariuszy" poprowadziły – pani Wioletta Róg i pani Anna Jeziórska – koordynatorki Szkolnego Klubu Wolontariusza „Jestem dla innych”. Wolontariusze rywalizowali w czterech konkurencjach. Werdyktem jury I miejsce zajęli gospodarze, czyli Szkolny Klub Wolontariusza "Jestem dla innych". II miejsce - Internacki Klub Wolontariusza Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, III miejsce Szkolny Klub Wolontariusza Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. IV miejsce "Klub Ośmiu - młodzieżowy wolontariat" Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.
      Ogłoszono również wyniki konkursu fotograficznego "Mój wolontariat", a zwycięzcom wręczono nagrody.

  • I miejsce - Patrycja Pańczyk - Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku
  • II miejsce - Karolina Żółtowska - Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku
  • III miejsce - Karolina Józwik - Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

     Wiele radości sprawiły młodzieży warsztaty artystyczne, które poprowadziła Natalia Jóźwiak, płocka artystka, absolwentka Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, właścicielka pracowni artystycznej pheNomenal. Wolontariusze wykonywali choinki na świąteczny kiermasz. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup upominków dla pacjentów Hospicjum Caritas w Płocku.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies