IMG_0413.jpgIMG_0407.jpgIMG_0414.jpgIMG_0408.jpgszkpan.jpgcontrast3.jpgIMG_0412.jpgIMG_0406.jpgIMG_0418.jpg

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

     26 kwietnia w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych. Tegorocznych absolwentów żegnała dyrekcja, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i młodsi koledzy. Pan dyrektor Jacek Kłosiński gratulował młodzieży ukończenia szkoły, dziękował za wspólnie spędzone lata i osiągane sukcesy, życzył wytrwałości i odwagi w dążeniu do celów oraz powodzenia podczas egzaminów maturalnych. Gratulacje i życzenia przekazała również Pani Ewa Kopycińska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Pan dyrektor wraz z wychowawcami klas (panią Moniką Orzechowską, panią Bożeną Dzierżanowską, panią Grażyną Zwierzchowską i panią Mariolą Madej) wyróżnił uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz w innych dyscyplinach. Nagrodę za najwyższe wyniki w nauce otrzymała Paulina Morawska. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców uczniów klas czwartych. Dyrektor dziękował im za trud włożony w edukację dziecka oraz za doskonałą współpracę ze szkołą.  Przyszedł też czas na podziękowania ze strony maturzystów dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów. W imieniu absolwentów wystąpili: Ada Żurawska i Albert Chodorowski.
    Piątkową uroczystość zakończył program słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 3 tgr i 3 tw. Młodzież podziękowała starszym kolegom za wspólnie spędzony czas, życzyła sukcesów i realizacji marzeń oraz częstych powrotów w mury naszej szkoły, a także wręczyła drobne upominki. Na koniec, specjalnie dla maturzystów zabrzmiał ostatni dzwonek. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na spotkania z wychowawcami, wspólne zdjęcia...

 

VIII edycja konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa…”

      Już po raz ósmy uczniowie szkół z Płocka oraz powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego wzięli udział w konkursie „Mnie ta ziemia od innych droższa…”. Myślą przewodnią tegorocznej edycji były słowa z wiersza Władysława Broniewskiego: Oto mi serce pęka w dalekich i obcych stronach.

     Organizatorami konkursu są Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku oraz Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Józefa Hallera w Płocku. Konkurs pod patronatem Starosty Płockiego i Prezydenta Miasta Płocka ma na celu propagowanie twórczości Władysława Broniewskiego. Wśród kategorii konkursowych są: tłumaczenie wiersza płockiego poety na języki angielski, niemiecki, włoski i francuski, esej interpretacyjny, słuchowisko inspirowane poezją Broniewskiego oraz piosenka poetycka. W konkursie wzięli udział uczniowie z 14 szkół płockich.

I miejsce za tłumaczenie na język niemiecki wiersza Władysława Broniewskiego zdobyła uczennica naszej szkoły Daria Długołęcka z klasy 1 Ti.
      Gratulujemy.

SPOTKANIE Z NAUKĄ POPRZEZ ODKRYWANIE I DOCIEKANIE NAUKOWE

      28 marca 2019 r. w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbył się I Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Spotkanie z nauką poprzez odkrywanie i dociekanie naukowe”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka. Zebranych gości powitał Pan Dyrektor Jacek Kłosiński, dokonując jednocześnie oficjalnego otwarcia konkursu.
     Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum. Zadaniem dwuosobowego zespołu było wykonanie eksponatu do wielokrotnego użytku, w celu lepszego zapamiętywania, zrozumienia, odkrywania praw, zjawisk przyrodniczych i matematycznych.
      Barwne doświadczenia z użyciem czerwonej kapusty w wykonaniu uczennic klasy II Technikum Weterynarii: Zuzanny Strzelczak i Renaty Kamińskiej z  Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku pod kierunkiem Pani Justyny Wójcik przeniosły nas w świat nauk przyrodniczych poprzez dociekanie i odkrywanie naukowe. Uczestnicy konkursu dzięki wspaniałym pokazom naukowym sprawili, że każdy z nas mógł wybrać się w niezapomnianą podróż poprzez świat nauk przyrodniczych.
     Młodzi odkrywcy zabrali nas nie tylko w podróż po Wszechświecie, ale także zapoznali  się z budową komórek, szkieletem człowieka, elektromagnesem, budową atomu, erupcją wulkanu, budową skóry człowieka, zaćmieniem Księżyca, układem okresowym pierwiastków i światem niesamowitej iluzji.


Wręczenie nagród poprzedził pokaz naukowy z ciekłym azotem w wykonaniu uczniów Marty Rucińskiej, Natalii Uzarskiej, Michała Goszczyńskiego członków Koła Chemicznego Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, pod kierunkiem Pani Elżbiety Milewskiej.
NAGRODY I PODZIĘKOWANIA z udział w konkursie wręczył Pan Dyrektor Jacek Kłosiński i Pani Elżbieta Milewska.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z NAUKĄ POPRZEZ ODKRYWANIE I DOCIEKANIE NAUKOWE

Bieg do przyszłości

        Po raz czwarty Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku zorganizował Targi Edukacyjno – Zawodowe ,,Bieg do przyszłości”. Zostały one objęte honorowym patronatem Starosty Płockiego Mariusza Bieńka.

      22 marca 2019 r. uczniowie klas trzecich i czwartych mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkół wyższych, urzędów pracy oraz ofertami firm, prezentujących swoje produkty na przygotowanych stoiskach. Zebranych gości powitał Dyrektor Szkoły Jacek Kłosiński, dokonując oficjalnego otwarcia Targów.

Następnie głos zabrał Pan Lech Dąbrowski – Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku, kierując do młodzieży życzenia podjęcia właściwej decyzji, dotyczącej ich przyszłości zawodowej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in.: Małgorzaty Struzik – Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku, Marioli Dudy – Dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Płocku, Małgorzaty Bombalickiej – Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, Marty Lewandowskiej – Rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Płocku, starszego kapitana Edwarda Mysery z Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, porucznika Wojciecha Januszewskiego z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Płocku, majora Ireneusza Fudały z 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku.

Czytaj więcej: Bieg do przyszłości

DZIEŃ LUDOLFINY

     14 marca przeszedł do historii naszej szkoły jako „Dzień ludolfiny”. Ludolfina? Czyżby chodziło o imię nowej uczennicy będącej uosobieniem wdzięku, mądrości, inteligencji i wszelkich innych cnót wartych uwagi? Jednak nie… Pod tą wdzięczną nazwą kryje się najsłynniejsza liczba świata, znana też jako „liczba Pi” lub „stała Archimedesa”.


Dlaczego ów „Dzień ludolfiny” przypada na czternastego marca? Otóż liczba Pi w przybliżeniu równa jest 3.14, a tak właśnie w notacji amerykańskiej zapisuje się datę 14 marca (Amerykanie najpierw wymieniają miesiąc, potem dzień). Liczba Pi jest definiowana jako stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. A skąd nazwa Ludolfina? Otóż Ludolph van Ceulen, holenderski matematyk pochodzenia niemieckiego, w 1596 roku podał wartość liczby π z dokładnością do 20 miejsc po przecinku. Potem (dzięki pomocy żony!) rozszerzył swój wynik do 35 miejsc określając wartość liczby na: 3,14159265358979323846264338327950288 (w dowód uznania wynik ten wyryto na nagrobku matematyka).

Czytaj więcej: DZIEŃ LUDOLFINY

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies