contrast3.jpgIMG_0418.jpgIMG_0413.jpgIMG_0408.jpgszkpan.jpgIMG_0412.jpgIMG_0407.jpgIMG_0406.jpgIMG_0414.jpg

„Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”

Projekt koncepcyjny ogrodu przydomowego

        W roku szkolnym 2018/2019 Katarzyna Krystek uczennica klasy IV trak była stypendystką  w  ramach   projektu  „Mazowsze –  stypendia  dla  uczniów  szkół zawodowych”. Celem głównym tego stypendium było opracowanie koncepcyjnego projektu ogrodu przydomowego. Efekt finalny mogli zobaczyć uczniowie podczas wystawy na holu naszej szkoły.


     11 czerwca 2019 roku podczas spotkania z klasą I tg Katarzyna Krystek przedstawiła wizualizację projektu ogrodu przydomowego wykonaną w programie Gardenphilia oraz  prezentację na temat „Historii ogrodów”. Młodsze koleżanki i koledzy z uwagą wysłuchali i obejrzeli efekty rocznej pracy Katarzyny oraz mieli okazję zapoznać się warunkami ubiegania się o stypendium.

STYPENDIA


Uwaga uczniowie - odbiór stypendium możliwy w dniach 2.07-22.07.2019 oraz od 20.08.2019 w godz. 7.30 - 14.00, pokój nr 3 (sekretariat Szkół dla Dorosłych).

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     W środowy poranek 19 czerwca, w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyło się uroczyste zakończenie  roku szkolnego. Apel tradycyjnie rozpoczął się od odśpiewania hymnu oraz
wystąpienia pana dyrektora Jacka Kłosińskiego.Następnie dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyli najlepszym uczniom  nagrody i wyróżnienia. W bieżącym roku szkolnym najwyższą średnią uzyskała uczennica klasy 2 tw - Zuzanna Strzelczak, otrzymując tym samym nagrodę Rady Rodziców. Po nagrodzeniu uczniów nastąpił wzruszający moment pożegnania pani Ewy Kopycińskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców. W kolejnej części apelu ponownie głos zabrał dyrektor szkoły, informując uczniów o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, przestrzegając przed zagrożeniami podczas wakacji. Na koniec uroczystości z krótką inscenizacją pt.: „Bezpiecznych wakacji”, wystąpili uczniowie klas drugich, życząc zebranym udanego wypoczynku.


Marzena Markiewicz

WYJAZD DYDAKTYCZNY

     Uczniowie klasy I tr pod opieką pana Pawła Głowackiego brali udział w wyjeździe dydaktycznym, celem którego  było  poznanie różnych systemów nawodnień roślin uprawnych. Z takiej możliwości mogli skorzystać w gospodarstwie pana Bartłomieja Grześkiewicza w miejscowości Goławin (pow. płoński), w którym uprawia się głównie truskawki, kapustę pekińską oraz brokuły. Młodzież zapoznała się z systemem nawodnień kroplowych oraz deszczownianych. Uczniowie zostali oprowadzeni po gospodarstwie, mogli zobaczyć przechowalnię, w której to składowane są płody rolne, park maszynowy, a także zobaczyć jak wygląda nowoczesna technologia uprawy truskawki jednorocznej w tunelach o specjalnym podłożu.


Paweł Głowacki

FESTYN DZIECI I MŁODZIEŻY

„Kto wiele piękna doznał w życiu
Ten też powinien wiele
Z siebie za to dać”
Albert Schweitzer


    Tradycyjnie w czerwcu młodzież z Koła Żywieniowego oraz SKKT PTTK TROPOS zajęła się cateringiem na XVIII KRAJOWY INTEGRACYJNY FESTYN DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „Nadzieja 2019”. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik i Starosta płocki Mariusz Bieniek.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Marii Dobrzenieckiej,  Alicji Jędrzejak, Marioli Madej, przygotowali dla uczestników festynu przyjecie w plenerze. Nad wszystkim czuwał dyrektor Jacek Kłosiński. Młodzież serwowała potrawy z grilla, tradycyjne kanapki ze smalcem i ogórkiem, napoje, owoce,  no i oczywiście słodycze. Atmosfera była gorąca dosłownie i w przenośni, ale młodzież z Zespołu Szkół Leokadii Bergerowej jak zawsze spisała się na medal.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

     26 kwietnia w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych. Tegorocznych absolwentów żegnała dyrekcja, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i młodsi koledzy. Pan dyrektor Jacek Kłosiński gratulował młodzieży ukończenia szkoły, dziękował za wspólnie spędzone lata i osiągane sukcesy, życzył wytrwałości i odwagi w dążeniu do celów oraz powodzenia podczas egzaminów maturalnych. Gratulacje i życzenia przekazała również Pani Ewa Kopycińska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Pan dyrektor wraz z wychowawcami klas (panią Moniką Orzechowską, panią Bożeną Dzierżanowską, panią Grażyną Zwierzchowską i panią Mariolą Madej) wyróżnił uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz w innych dyscyplinach. Nagrodę za najwyższe wyniki w nauce otrzymała Paulina Morawska. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców uczniów klas czwartych. Dyrektor dziękował im za trud włożony w edukację dziecka oraz za doskonałą współpracę ze szkołą.  Przyszedł też czas na podziękowania ze strony maturzystów dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów. W imieniu absolwentów wystąpili: Ada Żurawska i Albert Chodorowski.
    Piątkową uroczystość zakończył program słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 3 tgr i 3 tw. Młodzież podziękowała starszym kolegom za wspólnie spędzony czas, życzyła sukcesów i realizacji marzeń oraz częstych powrotów w mury naszej szkoły, a także wręczyła drobne upominki. Na koniec, specjalnie dla maturzystów zabrzmiał ostatni dzwonek. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na spotkania z wychowawcami, wspólne zdjęcia...

 

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies