szkpan.jpgIMG_0418.jpgIMG_0408.jpgIMG_0412.jpgIMG_0413.jpgIMG_0407.jpgcontrast3.jpgIMG_0414.jpgIMG_0406.jpg

STYPENDIA


Uwaga uczniowie - odbiór stypendium możliwy w dniach 2.07-22.07.2019 oraz od 20.08.2019 w godz. 7.30 - 14.00, pokój nr 3 (sekretariat Szkół dla Dorosłych).

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     W środowy poranek 19 czerwca, w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyło się uroczyste zakończenie  roku szkolnego. Apel tradycyjnie rozpoczął się od odśpiewania hymnu oraz
wystąpienia pana dyrektora Jacka Kłosińskiego.Następnie dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyli najlepszym uczniom  nagrody i wyróżnienia. W bieżącym roku szkolnym najwyższą średnią uzyskała uczennica klasy 2 tw - Zuzanna Strzelczak, otrzymując tym samym nagrodę Rady Rodziców. Po nagrodzeniu uczniów nastąpił wzruszający moment pożegnania pani Ewy Kopycińskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców. W kolejnej części apelu ponownie głos zabrał dyrektor szkoły, informując uczniów o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, przestrzegając przed zagrożeniami podczas wakacji. Na koniec uroczystości z krótką inscenizacją pt.: „Bezpiecznych wakacji”, wystąpili uczniowie klas drugich, życząc zebranym udanego wypoczynku.

Marzena Markiewicz

WYJAZD DYDAKTYCZNY

     Uczniowie klasy I tr pod opieką pana Pawła Głowackiego brali udział w wyjeździe dydaktycznym, celem którego  było  poznanie różnych systemów nawodnień roślin uprawnych. Z takiej możliwości mogli skorzystać w gospodarstwie pana Bartłomieja Grześkiewicza w miejscowości Goławin (pow. płoński), w którym uprawia się głównie truskawki, kapustę pekińską oraz brokuły. Młodzież zapoznała się z systemem nawodnień kroplowych oraz deszczownianych. Uczniowie zostali oprowadzeni po gospodarstwie, mogli zobaczyć przechowalnię, w której to składowane są płody rolne, park maszynowy, a także zobaczyć jak wygląda nowoczesna technologia uprawy truskawki jednorocznej w tunelach o specjalnym podłożu.

Paweł Głowacki

FESTYN DZIECI I MŁODZIEŻY

„Kto wiele piękna doznał w życiu
Ten też powinien wiele
Z siebie za to dać”
Albert Schweitzer


    Tradycyjnie w czerwcu młodzież z Koła Żywieniowego oraz SKKT PTTK TROPOS zajęła się cateringiem na XVIII KRAJOWY INTEGRACYJNY FESTYN DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ „Nadzieja 2019”. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik i Starosta płocki Mariusz Bieniek.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Marii Dobrzenieckiej,  Alicji Jędrzejak, Marioli Madej, przygotowali dla uczestników festynu przyjecie w plenerze. Nad wszystkim czuwał dyrektor Jacek Kłosiński. Młodzież serwowała potrawy z grilla, tradycyjne kanapki ze smalcem i ogórkiem, napoje, owoce,  no i oczywiście słodycze. Atmosfera była gorąca dosłownie i w przenośni, ale młodzież z Zespołu Szkół Leokadii Bergerowej jak zawsze spisała się na medal.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

     26 kwietnia w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych. Tegorocznych absolwentów żegnała dyrekcja, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i młodsi koledzy. Pan dyrektor Jacek Kłosiński gratulował młodzieży ukończenia szkoły, dziękował za wspólnie spędzone lata i osiągane sukcesy, życzył wytrwałości i odwagi w dążeniu do celów oraz powodzenia podczas egzaminów maturalnych. Gratulacje i życzenia przekazała również Pani Ewa Kopycińska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Pan dyrektor wraz z wychowawcami klas (panią Moniką Orzechowską, panią Bożeną Dzierżanowską, panią Grażyną Zwierzchowską i panią Mariolą Madej) wyróżnił uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz w innych dyscyplinach. Nagrodę za najwyższe wyniki w nauce otrzymała Paulina Morawska. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców uczniów klas czwartych. Dyrektor dziękował im za trud włożony w edukację dziecka oraz za doskonałą współpracę ze szkołą.  Przyszedł też czas na podziękowania ze strony maturzystów dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły oraz koleżanek i kolegów. W imieniu absolwentów wystąpili: Ada Żurawska i Albert Chodorowski.
    Piątkową uroczystość zakończył program słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 3 tgr i 3 tw. Młodzież podziękowała starszym kolegom za wspólnie spędzony czas, życzyła sukcesów i realizacji marzeń oraz częstych powrotów w mury naszej szkoły, a także wręczyła drobne upominki. Na koniec, specjalnie dla maturzystów zabrzmiał ostatni dzwonek. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na spotkania z wychowawcami, wspólne zdjęcia...

 

VIII edycja konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa…”

      Już po raz ósmy uczniowie szkół z Płocka oraz powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego wzięli udział w konkursie „Mnie ta ziemia od innych droższa…”. Myślą przewodnią tegorocznej edycji były słowa z wiersza Władysława Broniewskiego: Oto mi serce pęka w dalekich i obcych stronach.

     Organizatorami konkursu są Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku oraz Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Józefa Hallera w Płocku. Konkurs pod patronatem Starosty Płockiego i Prezydenta Miasta Płocka ma na celu propagowanie twórczości Władysława Broniewskiego. Wśród kategorii konkursowych są: tłumaczenie wiersza płockiego poety na języki angielski, niemiecki, włoski i francuski, esej interpretacyjny, słuchowisko inspirowane poezją Broniewskiego oraz piosenka poetycka. W konkursie wzięli udział uczniowie z 14 szkół płockich.

I miejsce za tłumaczenie na język niemiecki wiersza Władysława Broniewskiego zdobyła uczennica naszej szkoły Daria Długołęcka z klasy 1 Ti.
      Gratulujemy.

© mg@zsberg.edu.pl 2014 Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku - Nasza strona używa" ciasteczek":) - plików cookies